W Belmeb znajdziesz wszystko by nie tylko urządzić kuchnię czy inną zabudowę meblową, ale także w całości ją wykonać. Oferujemy także cały wachlarz usług w zakresie obróbki płyt i blatów meblowych.

Co to znaczy? To, że kupując u nas wymarzony blat, przygotujemy go specjalnie dla Ciebie, by idealnie pasował do Twojego wnętrza. Nasi fachowcy doradzą Ci jakie rozwiązanie będzie najlepsze i spełni Twoje oczekiwania. Z pewnością blat lub płytę trzeba będzie przyciąć i okleić- to wszystko zrobimy. Co więcej, dzięki specjalnym programom tak zaplanujemy obróbkę, by powstało jak najmniej odpadów a tym samym finalny koszt był dla Ciebie możliwie najniższy.

 

 

 

Cięcie płyt meblowych

Wykonujemy precyzyjne cięcie płyt meblowych, blatów oraz każdego dowolnego materiału stolarskiego. Formatujemy płyty wiórowe, MDF, HDF, OSB, pilśnie i sklejki. Naszą usługę wykorzystać można do produkcji mebli na wymiar do każdego typu pomieszczeń: kuchni, łazienki, salonu czy garderoby, jak również do biur lub innych wnętrz użyteczności publicznej.

 

Do wszelkich cięć płyt meblowych i blatów na wymiar, wykorzystujemy swój nowoczesny park maszynowy, który wyróżnia nas na rynku. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, zapewniającymi precyzję każdej nanoszonej zmiany. Nasze maszyny współpracują z programami do optymalizacji rozkroju materiału w celu maksymalnego wykorzystania powierzchni materiału i minimalizowania odpadów. Dzięki temu możliwe jest spełnienie wszelkich oczekiwań – również tych nietypowych – naszych klientów. Blaty nie muszą być tradycyjnie prostokątne- żadne krzywizny i zaoblenia nam nie straszne.

 

Obróbka płyt

 

 • Wykonujemy prostoliniową i krzywoliniową obróbkę płyt oraz cięcie pod kątem 45°.
 • Wymiary maksymalne obrabianego elementu: 3100 x 3100 mm (metoda prostoliniowa).
 • Wymiary maksymalnie obrabianego elementu: 4500 x 1200 mm (metoda krzywoliniowa).
 • Grubość maksymalna obrabianego elementu: 72 mm (metoda prostoliniowa).
 • Grubość maksymalna obrabianego elementu: 60 mm (metoda krzywoliniowa).

 

 

Okleinowanie

 

Kiedy już dotniemy blat lub płytę w wybranych przez Ciebie wzór, przystępujemy do oklejania jego brzegów, by prezentował się jak najlepiej w każdym detalu. Rodzaj okleiny można wybrać z szerokiej gamy dostępnych obrzeży (fornirowanych, papierowych, PCV, ABS lub z materiałów powierzonych).

Usługa frezowania wstępnego oklejanej krawędzi pozwala na uzyskanie doskonałego efektu końcowego.
Podobnie jak przy cięciu, tak i przy oklejaniu żaden kształt nie jest w stanie nas zaskoczyć 🙂 Dzięki specjalistycznym maszynom a przede wszystkim licznemu i doświadczonemu personelowi, możemy sprostać wszystkim, nawet tym najbardziej wymyślnym wymaganiom.

W Belmeb stosujemy także okleinowanie klejami poliuretanowymi. Wprowadziliśmy tę możliwość w odpowiedzi na stale rosnące oczekiwania i wymagania naszych Klientów. Kleje te charakteryzuje min:

 • wysoka wytrzymałość spoiny,
 • doskonałe parametry pod względem odporności na ciepło/zimno,
 • zminimalizowana linia fugi,
 • spojenie odporne na zabrudzenia oraz wilgoć.

Dzięki tym cechom idealnie sprawdzą się nawet w tak wymagających (ze względu na ciepło i wilgoć) pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.

 

Okleinowanie na prasie z gorącymi półkami

W tej technice stosujemy temperaturę i wysokie ciśnienie aby nanieść na płytę lub blat wybraną okleinę. Dzięki temu można łatwo zmienić wygląd frontów i okleić je zgodnie z Waszym życzeniem. Do oklejania możemy użyć laminatów HPL, fornirów, płyt Solid Surface (tworzywo mineralne) czy innych materiałów z drewna. Wybór wzorów i kolorów jest tak szeroki, że na pewno znajdziemy wspólnie najlepszą opcję. Parametry okleinowania to:

 • maksymalne wymiary: 3500 x 1300 mm,
 • maksymalna grubość: 400 mm,
 • nacisk: 90 – 160 ton (regulowany),
 • dłuższe elementy można okleinować „na 2 razy”,
 • okleinowanie można wykonać 1-stronnie lub 2-stronnie.

 

 

Frezowanie i okleinowanie na CNC

 

 

CNC- Computerized Numerical Control czyli komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Terminem CNC określa się zwykle urządzenia sterowane komputerowo, używane do obróbki takich jak tokarki czy frezarki. Taka metoda zapewnia niezwykle dokładne tworzenie założonych kształtów. Proces ten także jest bardzo szybki i powtarzalny. Możemy wykonać identyczne kształty w w dowolnej ilości.

 

 

Nasze centrum obróbcze CNC wykorzystuje wrzeciono o wysokiej mocy i prędkości obrotowej. Umożliwia nam to realizowanie zadań związanych z frezowaniem prostoliniowym o dowolnym kształcie.

Możliwe jest także frezowanie krzywoliniowe o dowolnym kształcie czy konturze. Dzięki wykorzystaniu oprogramowania opartego na CAD możemy importować rysunki wykonane w programie AUTOCAD i na ich podstawie wykonywać gotowe elementy o nieograniczonych kształtach z materiałów drewnopochodnych.

 

 

Przykładowe usługi wykonywane przez nas w tym zakresie to frezowanie:

 • łuków, narożników, promieni, okręgów, elips, skosów (dowolnych figur geometrycznych),
 • logo, wzorów przelotowych i nieprzelotowych,
 • szablonów indywidualnych,
 • kieszeni,
 • uchwytu krawędziowego we froncie (MDF, CDF, masyw, inne).

 

 

Dzięki obróbce CNC wykorzystując agregat oklejający do dużych prędkości posuwu i automatycznego klejenia na styk, możemy realizować zadanie związane z okleinowaniem nie osiągalnym dla okleiniarek prostoliniowych. Przykładowe usługo okleinowania krzywoliniowego, które możemy wykonać w Belmeb:

 • okleinowanie łuków, narożników, promieni, okręgów, elips, skosów,
 • okleinowanie konturów wewnętrznych i zewnętrznych,
 • oklejanie na styk (360 stopni),
 • okleinowanie dowolnych kształtów krzywoliniowych i kombinacji prostoliniowych z krzywoliniowymi.

 

Elementy z tworzyw mineralnych

 

Możemy zaoferować Ci także bardzo ciekawą usługę wykonania różnorodnych elementów z tworzyw mineralnych, takich jak:

 • blaty kuchenne,
 • blaty łazienkowe,
 • elementy paneli ściennych,
 • lady w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

 

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość termicznego formowania co pozwala uzyskać efekt niewidocznych fug a także dowolny kształt, długość, szerokość oraz grubość elementu.

Tworzywo mineralne przyklejamy na materiał nośny, którym może być płyta wiórowa lub płyta MDF. Standardowa grubość tworzywa mieści się w zakresie od 3 do 13 mm.

Powierzchnie wykonywanych elementów mogą być pokryte tworzywem jedno lub dwustronnie. Zastosowanie tego samego materiału do wykończenia krawędzi sprawia wrażenie jakby element w całości został wykonany z tworzywa mineralnego.

Bogata kolorystyka oferowana przez takich producentów jak Lechner, Rehau, Samsung, DuPont oferuje projektantowi szeroki wachlarz możliwości.

 

 

Usługi niestandardowe

Na co dzień, na życzenie naszych Klientów wykonujemy także różnego rodzaju usługi nietypowe, w ramach obróbki drewna oraz wszystkich materiałów drewnopochodnych.

Przykładowe usługi niestandardowe:

 • wykonywanie frontów, paneli ażurowych,
 • indywidualne zdobienia paneli oraz frontów na zasadzie frezów,
 • wycinanie dowolnych kształtów w materiale,
 • obróbkę materiału w rozmiarach odbiegających od standardów podanych w wykazie oraz cenniku.

 

 

 

Oczywiście w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z naszymi specjalistami. Nie potrzebujesz do tego ani fachowej wiedzy ani profesjonalnych rysunków czy szkiców. Wspólnie nadamy formę Twoim pomysłom i razem wymyślimy jak je zrealizować.
Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub odwiedzić nasze centrum blatów w Izdebniku i Biertowicach 🙂

 

Centrum Obróbki Płyt i Blatów Belmeb
Biertowice 233

e-mail: hurtownia@belmeb.pl
tel.: +48 12 273 22 24

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *